Prisijungimas

Pamiršote slaptažodį
Naujas vartotojas? Užsiregistruokite!
Na ir pavarėm
2006-09-10 23:17
Tik senais gerais laikais, kai skraidymo sezonus atidarydavome ir uždarydavome (sąlyginai) Nidoje prie jūros, tiek sparnų kabojo šiandien Smiltynėje. Užuodę vakarį, jau šeštadienį pas mane atvarė prieniškiai su Ryčiu priešaky. Bet vėjas taip įsilingavo, ką ten sparnus, žuvėdras nupūtinėjo, net iki Klaipėdos nublokšdavo. Paskambinęs nuo kopų Rytis, šaukė į ragelį nesavu balsu:

- Tu žinai, guliu prisispaudęs prie smėlio, laikausi už kažkokios gėlelės, o vėjas išpūtė kišenes ir subinę, dabar plevėsuoja ore kaip vėjarodė.

Vot taip būna pas mus prie jūros, todėl mano kišenės užsiūtos. Tuo tarpu mes su Aleksiejumi ramiai gurkšnojome ispanišką raudoną vyną (Alekso varžybų trofėjus) ir taisėm vėją, vis pažiūrėdami į kompą. Po vieno stipraus gūsio į mano kambarį įlėkė sušalę, išsigandę, pavargę, išalkę prieniškiai. Teko guosti, raminti, apnakvindinti. Pasakęs, kad rytas už vakarą protingesnis, išjungiau šviesą. Ryte jau 7-tą val. vyrai prilipę prie langų stebėjo kaip juda medžių šakos, o jos lingavo teisingai ir rodė gerą vėją. Labai greitai sumetė kas papuolė į skrandį ir tiek aš juos mačiau. Nors svilo padai ir man, bet turėjau buitinių reikalų, kad juos kur velniai. O po kiek laiko pas kambino Rytis:

- Staska, veža nerealiai, Aleksas jau išvarė maršrutą į Juodkrantę, atvažiuoja dar chebros, Andrius, Rasa.

Kai atmyniau su dviračiu prie jūros, nepatikėsit, sparnų kaip kormoranų kartu su žuvėdromis. Vos vos įsispraudžiau į tarpą. Na ir prasidėjo kaifo gaudymas, adrenalino pompavimas į kraują. Viens pro kitą, viens per kitą užkliūdami sparnų galais, net atsimušdami kaktomuša (buvo ir taip, bet viskas okei) lakstėm, raitėm vingoverius, siūbavom kas kaip moka ir kaip išmano. Gūsiuotas postYpris vėjas. Kai kuriuos kaip oduvančikus arba kaip muses iš barščių išmesdavo iš srauto ir tekšteldavo už kopų. Aleksui ir Rasai matyt trūko kantrybė ir po kiek laiko jie ištirpo jūros ir smėlio horizonte. Atvažiavo sūnus ir ilgogai pleškino fotiku, tai bus gražių nuotraukų. Aš vėliau atrinksiu kurias patalpinti į mūsų Galeriją. Vėjas, pasigailėjęs suvažiavusių iš tiek toli, Vilniaus, Druskininkų (Rimas), Prienų, Klaipėdos, pūtė kaip už gerą atlyginimą visą dieną.

Tikiuosi, vyrai grįš laimingi, atsakančiai pasiskraidę, pakaifavę, gavę gerą dozę adrenalino, išsivalę plaučius sūriu jūros vėjeliu. Kratys smėlį iš sparnų ir šypsosis, na ir pavarėm, ar ne?

Stasys Rezgevičius (artistas)